Какво се случи: Панатинайкос победи големия си враг Олимпиакос със 70:62 като гост в Евролигата, за да подобри баланса си до 3-3. В същото време това се оказа едва втората загуба на гранда от Пирея в турнира и то дошла пред 11 039 зрители в Двореца на мира на дружбата.

Повратна точка: Кени Габриел се включи добре от пейката за Панатинайкос в началото на последната четвърт, като му върна лидерството, а работата му няколко минути по-късно довърши Лукас Лекавичиус. Литовецът изведе Панатинайкос до двуцифрен аванс за 66:54, с което им осигури и победата.

Най-добри: Джеймс Гист имаше ден и бе над всички за Панатинайкос с 15 точки и 6 борби. Лукас Лекавичиус го допълни с 14. Кей Си Ривърс завърши с 12 точки и 5 борби.

Янис Стрелникс бе най-резултатен за Олимпиакос с 18 точки. Янис Папапетру остана с 11.