Какво се случи: Рилски спортист остана единственият непобеден отбор в Балканската лига през този сезон. В зала “Сила” отборът на Людмил Хаджисотиров надви Академик Бултекс 99 с 85:82 като гост в двубоя от 4 кръг в турнира. Това пък сложи край на серията от три поредни успеха на пловдивчани.

Най-добри: Йордан Бозов и Шелдън Джетър отбелязаха по 15 точки за победителите. Травис Тейлър бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 14 и 11 борби. Дерек Райт се разписа с 12 точки.

Айзея Юмипиг бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 27 точки и 5 асистенции. Шакир Смит се разписа с 15. Мануел Джонсън остана с 12 точки и 5 борби.

Повратна точка: След равностойни първи минути, Димитър Маринчешки, Дерек Райт и Травис Тейлър изведоха Рилецо до 25:21. През втория период самоковци увеличиха преднината си до 10 точки за 34:34, но домакините реагираха и чрез Айзея Юмипиг, Станислав Ваклинов и Шакир Смит намалиха до 44:46. След паузата надлъгването продължи, а след 30 минути на таблото бе изписано равенство за 64:64. Във финалната десетка ситуацията не се промени, а гостите измъкнаха победата в последните 18 секунди чрез Йордан Бозов и Шелдън Джетър.

И още: Рилецо е с баланс от 3-0, но и с мач по-малко, което му отрежда трето място във временното класиране, докато пловдивчани имат 3 успеха и 1 поражение и са втори.

Какво предстои: На 15 ноември Рилски спортист гостува на Куманово, а ден по-рано Академик Бултекс 99 ще приеме Блокотехна.