Какво се случи: Левски допусна втора загуба в Балканската лига през този сезон. Момчетата на Константин Папазов не успяха срещу Башкими на Александър Груев след 63:70 като гости в мач от 4 кръг в турнира. Столичани все още нямат победа при визитите си в надпреварата, но са без грешка у дома – 2-0, а това ги поставя на второ място във временното класиране.

Най-добри: Националът Станимир Маринов се отчете с 22 точки и 7 борби за Левски, като бе 8/12 при стрелбата си от игра. Алекс Симеонов добави 16 и 9 борби. Крис Минков завърши с 11 точки.

Александър Груев не бе включен в групата на Башкими за двубоя. От неговите съотборници Самир Закуи отбеляза 16 точки.

Повратна точка: След равностойно първо полувреме, столичани се оттеглиха на почивката с 1 точка аванс за 33:32. През третия период обаче домакините направиха серия от 18:2, за да поведат с 15 точки за 58:43. “Сините” си вдигнаха на щурм, но не успяха да направят пълен обрат, а само да намалят изоставането си.

Какво предстои: На 9 ноември Левски гостува на Тирана.