Какво се случи: Монтана 2003 достигна до първа победа като гост в Адриатическата лига през този сезон. В Дубровник момичетата на Стефан Михайлов се наложиха над Рагуза с 84:60 в мач от 5 кръг на турнира при дамите. Вицешампионките имат в актива си и 1 загуба, но са първи в група Б на надпреварата.

Най-добри: Американката Сара Бът се представи силно за Монтана 2003 и се превърна в топреализатор с 16 точки, като бе 6/8 при стрелбата си от средно разстояние и 4/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Радостина Димитрова добави 13 и 6 борби. Димана Георгиева се отчете с 10 точки.

Катерина Зарач бе най-резултатен за Рагуза с 18 точки. Ана Томичич бе много полезна и оформи дабъл-дабъл – 11 точки и 10 борби.

Повратна точка: Гостенките стартираха по-съсредоточено и в края на първата част поведоха с 27:5. В следващите 30 минути Рагуза опита всичко, но не успя да се противопостави на Монтана 2003.

И още: Двата отбора бяха равностойни под двата ринга, като домакините овладяха 35 срещу 34 борби за българския тим. Монтана 2003 обаче показа по-точен мерник от средно разстояние – 58% срещу 36% за Рагуза.

Какво предстои: Следващият двубой на Монтана 2003 в Адриатическата лига при дамите ще бъде на 22 ноември срещу Кралево.