Какво се случи: Още един мач с продължение в Балканската лига тази седмица и още една победа за български тим. Този път за Академик Бултекс 99, който надви Куманово с 90:86 като гост в мач от 3 кръг на редовния сезон в турнира. Пловдивчани вече имат баланс от 3-0, което им донесе първото място в класирането, докато македонците са пети с баланс от 1-2.

Най-добри: Мартин Дурчев даде импулс на Академик Бултекс 99 с 28 точки плюс 6 борби. Мануел Джонсън добави 14 и 9 борби. Шакир Смит завърши с 13 точки. Васил Михайлов и Юйзея Юмипиг отбелязаха по 12.

Димитър Караджовски бе най-резултатен за Куманово с 23 точки и 9 асистенции. Мариян Янески бе много полезен и оформи давъл-дабъл – 18 и 12 борби.

Повратна точка: Двата отбора стояха равностойно през първите 20 минути, но Академик Бултекс 99 все пак стигна до минимален аванс от 3 точки на голямата почивка за 45:42, след като триото Васил Михайлов, Мартин Дурчев и Мануел Джонсън се разигра. След паузата пловдивчани увеличиха преднината си до 14 точки след 63:49 и тройка на Айзея Юмипиг. Домакините се вдигнаха на щурм и чрез Димитър Караджовски, Мариян Янески и Александър Щерьов се докопаха до продължение след 79:79. В допълнителните пет минути обаче Академик Бултекс 99 не допусна да бъде изненадан и чрез Васил Бачев, Станислав Ваклинов и Шакир Смит победи с 90:86.

Какво предстои: На 8 ноември Академик Бултекс 99 гостува на Рилски спортист, а Куманово ще пътува до Тирана.