Какво се случи: МЗТ Скопие на Йордан Минчев претърпя трета загуба в Адриатическата лига. Пред своята публика в Спортен център “Яне Сандански” българинът и отборът му паднаха от Цибона със 76:83 в последния мач от 5 кръг в надпреварата. Македонският първенец има и 2 победи, което му отрежда 10-то място във временното класиране.

Най-добри: Двуметровото крило се включи от пейката за МЗТ Скопие, като остана в игра 24 минути. В тях националът се разписа с 4 точки, които допълни с 3 борби и 2 асистенции, като бе 1/6 за две точки и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Боян Трайковски финишира с 25 точки.

Лука Зорич бе най-резултатен за Цибона с 25 точки и 7 борби.

Повратна точка: Двата отбора стояха равностойно на паркета през по-голямата част от двубоя, но гостите от Цибона стигнаха до успеха през последната четвърт след силна игра на дуото Лука Зорич и Марко Томаш.

И още: Хърватите доминираха под двата ринга, като грабнаха 36 срещу 24 борби за МЗТ Скопие, въпреки че приключиха с по-малко асистенции – 12 срещу 17 за Йордан Минчев и компания.

Какво предстои: На 30 октомври МЗТ Скопие ще гостува на Цървена Звезда.