Какво се случи: Пред малобройна публика в зала “Универсиада”, ненадвищаваща повече от 40 души, Левски победи Блокотехна с 99:93 след продължение. Столичани вече имат в актива си 2 успеха и 1 поражение, колкото и новака в турнира.

До червено: Искри прехвърчаха на паркета в средата на третата четвърт, след като треньорът на гостите Мариян Илиевски се доближи до пейката на Левски, като влезе в диалог на висок тон с Константин Папазов, а един от неговите възпитаници Данило Миятович дори потърси саморазправа с лагера на столичани. В крайна сметка страстите около скандала се успокоиха, но двамата треньори бяха изгонени от залата.

Повратна точка: Малко след случката столичани стигнаха до най-големия си аванс от 12 точки за 69:57 след няколко успешни стрелби от далечно разстояние на Деян Карамфилов и Александър Милов. През последната четвърт гостите обаче се вдигнаха и дори изравниха за 79:79 след кош на Мариян Младеновски, но Карамфилов даде гледка въздух на домакините за 81:79. 28 секунди преди сирената Данило Миятович изведе Блокотехна до 84:83. Веселинов вкара веднъж от линията, а Алекс Симеонов пропусна да донесе успеха на тима си отново оттам и така срещата бе пратена в продължение след 84:84. В допълнителните пет минути Симеонов и Крис Минков взеха нещата в свои ръце, а Левски дръпна с 93:87 и до края не допусна грешка.

И още: Макар че се бе зарекъл да остави Крис Минков за някоя от следващите срещи, Константин Папазов пусна крилото през второто полувреме, след като той лекуваше контузия през последните няколко седмици. Бившият играч на Лукойл остана на паркета общо 13 минути, в които се отчете с 8 точки и 1 борба при официалния си дебют за столичани.

Най-добри: Никола Маравич приключи с 22 точки и 8 борби за Левски. Деян Карамфилов бе много полезен и записа дабъл-дабъл – 17 точки и 10 асистенции, плюс 8 борби. Александър Милов отбеляза 15. Иван Алипиев реализира 14 точки, а Алекс Симеонов също стигна до двойните показатели – 11 и 10 борби.

Дуейн Бенджамин бе най-резултатен за Блокотехна с 27 точки и 6 борби.

Какво предстои: На 7 ноември Левски гостува на Башкими на Александър Груев, а ден по-късно Блокотехна ще играе с Ибър.