Александър Везенков и Барселона записаха четвърта поредна победа от началото на сезона в Лига Ендеса. Този път каталунците се наложиха над Обрадойро с категоричното 102:58 и остават на върха в елитното испанско първенство, където още е и Реал Мадрид, както и Фуенлабрада.

След мач с нулев точков актив преди няколко дни, днес Везенков отново напомни за себе си. 9-точков принос в нападение, комбиниран с вече превърналата се в константа стабилна защита на национала, 4 борби, асистенция, открадната топка и чадър.

При стрелбата си от средна дистанция 206-сантиметровото тежко крило успя в 2 от 3-те си опита, като не сбърка и при единствената си стрелба отдалеч. Беше безупречен и от линията за изпълнение на наказателни удари – 2/2.

Иначе, изходът от двубоя изглеждаше предрешен още преди голямата почивка. Избраниците на Сито Алонсо лимитираха съперника до 15 точки в първата и 7 във втората част, нанизвайки 49 за едно полувреме. И второто остана да бъде изиграно за протокола.