Йордан Минчев се представи силно при дебюта си с екипа на МЗТ Скопие в Македония. Българинът и тимът му обаче паднаха от Карпош Соколи с 83:85 у дома в последен мач от 1 кръг в шампионата на западната ни съседка.

Двуметровото крило започна сред титулярите на Александър Тодоров, като остана на паркета 21 минути. В тях националът ни се отчете 10 точки, 7 борби и 1 асистенция, като бе 3/3 от средно разстояние, 1/3 от тройката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Гостите започнаха по-добре и стигнаха до двуцифрен аванс след едно полувреме игра за 47:33, а през третата четвърт дори го увеличиха до 18 точки. Минчев и компания обаче не се предадоха и се вдигнаха на щурм, за да намалят до 2 точки, но за повече нямаха време.

На 18 октомври МЗТ Скопие гостува на Шкупи.