Какво се случи: ЦСКА Москва започна новия сезон в Евролигата с победа. В своята “Мегаспорт Арена” селекцията на Димитрис Итудис отказа Армани Милано с 93:84 в мач от 1 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент през 2017/2018.

Най-добри: Американецът Кори Хигинс даде импулс на ЦСКА Москва, реализирайки 21 точки. Бившият гард на Филаделфия в НБА Серхио Родригес го допълни с 20 при дебюта си, плюс 5 борби и 4 асистенции. Нандо Де Коло реализира 19 точки. Дабъл-дабъл от 15 и 12 борби оформи Уил Клибърн, който през лятото замени Истанбул с Москва.

Андрю Гадлок бе най-резултатен за Армани Милано със 17 точки. Владимир Мицов наниза 16. Артурас Гудайтис ги последва с 15 точки.

Повратна точка: Московчани си свършиха работата през последната четвърт, след като три минути преди края на срещата направиха серия от 9-0, с което си осигуриха крайния успех.

И още: Това бе първи мач на ЦСКА Москва в Евролигата без Милош Теодосич, който преди няколко месеца реши да продължи кариерата си в НБА, в Лос Анджелис Клипърс.

Какво предстои: На 19 октомври ЦСКА Москва гостува на Реал Мадрид, а Армани приема Фенербахче в Милано.