Какво се случи: Берое допусна втора поредна загуба в квалификацията за ФИБА Къп. В своята обновена зала “Стара Загора” селекцията на Любомир Минчев падна от Белфиус Монс с 66:79. Преди седмица старозагорци претърпяха поражение и на белгийска земя, но с 69:88 и намалиха до минимум шансовете си да станат един от трите най-добри губещи в пресявките и да продължат в редовния сезон на турнира.

Най-добри: Националът Александър Янев и американецът Майк Ди Нуно се озоваха в челото на реализаторите за Берое с по 15 точки. Алекс Дейвис бе много полезен и записа дабъл-дабъл – 11 точки и 11 борби.

Тре Демпс бе над всички за Белфиус Монс с 16 точки. Жувонте Редик остана с 15 и 7 борби.

Повратна точка: През първото полувреме двата отбора си размениха по една част, като след 20 минути игра гостите излязоха напред с минималното 36:34. През третия период белгийците стигнаха до 53:44, но дуото Алекс Дейвис и Майк Ди Нуно намали изоставането на старозагорци до 53:56. През последната четвърт Белфиус Монс не се даде на натиска на съперника и стигна до победа с двуцифрена разлика.