Какво се случи: Балкан не успя да спечели за втори пореден път във втората фаза на квалификацията за ФИБА Къп. Тимът на Небойша Видич претърпя поражение от унгарския Фалко със 74:84 като гост в Сомбатхей. Преди седмица у дома ботевградчани загубиха с 95:96, като ще надяват това да им помогне да станат един от трите най-добри губещи в пресявките и да продължат в редовния сезон на турнира.

Най-добри: Едно от новите попълнения на Балкан Дейвид Хоутън наниза 22 точки, които допълни с 8 борби. Девин Брукс го допълни с 16, 10 борби и 6 асистенции. Игор Кесар реализира 14 точки и грабна 8 борби.

Националът на Унгария Золтан Пърл и Дерън Говенс бяха най-резултатни за Фалко с по 21 точки.

Повратна точка: Домакините държаха нещата под контрол през първото полувреме, като на голямата почивка излязоха напред с 42:33. След паузата обаче балканци увеличиха оборотите и сведоха изоставането си до 3 точки след тройка на Венцислав Петков за 51:54. Отговорът на Фалко не закъсня, а Дерън Говенс и Золтан Пърл подпечатаха успеха на тима си и мястото му в групите на ФИБА Къп.

И още: Ботевградчани ще трябва да изчакат и изиграването на останалите срещи, за да разберат съдбата си.