Павел Маринов и Стяуа започнаха със загуба в квалификацията за ФИБА Къп. Българинът и тимът му допуснаха поражение от Кьорменд със 75:91 при визитата си в Унгария в първия си мач от 2 кръг на пресявките в турнира.

199-сантиметровото крило намери място сред титулярните пет на Стяуа, като остана на паркета 33 минути. Юношата на ямболския Тигър остави срещу името си 4 точки, 2 борби и 3 асистенции, като бе 1/3 при стрелбата си за две точки и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници най-резултатен бе Брандън Тейлър с 18 точки.

Ерик Фанинг бе над всички за победителите с 18 точки.

След равностойни първи 10 минути, домакините постепенно овладяха инициативата и излязоха напред с 50:33 на голямата почивка. След паузата румънците се опитаха да се върнат в срещата, но Кьорменд не позволи обрат и спечели с убедителното 91:75.

Срещата-реванш от квалификацията за ФИБА Къп между Павел Маринов и компания и Кьорменд ще бъде на 11 октомври в Букурещ.