Какво се случи: Берое стартира със загуба участието си в квалификацията за ФИБА Къп. В “Арена Монс” в едноименния белгийски град тимът на Любо Минчев падна от Белфиус с 69:88 в първия си мач от 2 кръг в пресявките на турнира.

Най-добри: Майк ДиНуно се разписа с 20 точки за старозагорци. Тери Уиснант добави 15. Адонте Паркър реализира 12 точки.

Тре Демпс бе най-резултатен за Белфиус Монс с 22 точки. Крис Джоунс се отчете с 19 и 8 борби. Гарлън Грийн остана с 15 точки и 6 борби.

Повратна точка: Старозагорци се държаха равностойно на съперника си през по-голямата част от първото полувреме, но в края на втория период Монс дръпна със 7 точки за 40:33 след няколко успешни акции на Матю Тийби и Тре Демпс. След паузата домакините продължиха да диктуват темпото, като съумяха да увеличат аванса си до 24 точки, което се оказа достатъчно за крайното 88:69.

И още: Белфиус овладя подкошието, като грабна 40 срещу 23 борби за носителя на Купата и Суперкупата на България. Белгийците показаха и по-точен мерник от средно разстояние – 60% срещу 33% за “зелено-белите”.

Какво предстои: Вторият мач между Берое и Белфиус Монс ще се проведе в Стара Загора на 11 октомври от 20.30 ч.