Ямбол оказа сериозна съпротива, но не успя да спре носителя на Купата и на Суперкупата на България - Берое. В своята зала “Диана” момчетата на Иван Чолаков отстъпиха на старозагорци с 66:72 в контрола, която се игра вчера.

Силна първа част на капитана на Берое - Тихомир Желев и четири негови тройки фиксираха 21:15 в края й. През втория период обаче Николай Върбанов се разигра и ямболии намалиха пасива си до 37:41. След паузата Берое увеличи оборотите и стигна до аванс от 18 точки, но домакините не се предадоха и фиксираха 52:63. Пет минути преди края на таблото вече бе изписано 59:64, но гостите се възползваха от няколко грешки на противника и оформиха крайното 72:66.

Проверката бе четвърта за възпитаниците на Любомир Минчев от началото на подготовката им. След нея съставът продължава с лагера в Панагюрище преди първия мач от втория кръг на квалификациите в турнира ФИБА Къп на 3 октомври.