Докато тече трескава подготовка за дългоочаквания финал на Евробаскет 2017, без излишен шум, но повече от категорично, Александър Везенков затвърждава позициите си в Барселона. След две поредни загуби в предсезонната си подготовка каталунците се върнаха на победния път с 82:62 срещу първенеца от баскетболната Шампионска лига - Тенерифе.

Ясно вече личат и резултатите от ангажираното лято, което остави на №57 в тазгодишния драфт на НБА едва няколко дни за почивка. 206-сантиметровият национал, който ако България има късмет, ще бъде включен в състава на представителния ни тим в ноемврийските квалификации за Световното първенство през 2019 г., вече е константа в Барса.

Новодошлият наставник Сито Алонсо повери на Везенков 23 минути на паркета, в които тежкото крило наниза 10 точки при безпогрешна успеваемост от средна дистанция - 4/4 и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари. Останалите показатели в статистиката българинът допълни с 6 борби и асистенция.