Какво се случи: Русия продължава успешния си ход на Евробаскет 2017 и стана третият му полуфиналист след Испания и Словения. В Истанбул тимът на Сергей Базаревич разплака Гърция след 74:69 в първия 1/4-финал от днешната програма на шампионата на Стария континент.

Най-добри: Алексей Швед поведе реализаторската листа на Сборная с 26 точки и 5 асистенции. Тимофей Мозгов фиксира дабъл-дабъл – 15 и 10 борби. Витали Фридзон се отчете с 11 точки.

Ник Калатес бе най-резултатен за Гърция с 25 точки и 7 асистенции. Йоргос Принтезис остана с 19 и 5 борби.

Повратна точка: След като навакса пасив от 13 точки след силна игра на Алекей Швед, Русия бе готова да нанесе решителния удар. Развръзката в двубоя настъпи в последните 22 секунди, след кош на Дмитрий Хвощов и успешен негов наказателен удар плюс ключова борба в защита.

Какво предстои: На 13 септември от 21.30 ч. Русия ще се изправи срещу победителя от двойката Италия-Сърбия, с който ще спори за място на финала на Евробаскет 2017.