Александър Везенков и Барселона прекъснаха серията си от три победи в предсезонната подготовка. Българинът и отборът му отстъпиха на носителя на Купата на Франция през 2016/2017 Нантер със 77:83 във финала на турнира "APPART CITY CUP", който се проведе във френския Нант.

3 ОТ 3 ЗА ВЕЗЕНКОВ И БАРСА

206-сантиметровото крило остави срещу името си в статистиката за Барселона 10 точки, 5 борби и 3 асистенции, като се отличи със силна игра в защита и днес, и във вчерашния двубой срещу Валенсия.

Силно начало изстреля Нантер напред в резултата с 30:7 след 10 минути игра. Французите поддържаха аванса си от 20 точки до последната четвърт, но не бяха готови за финалния щурм на Барселона. Тройка на Александър Везенков и кош след асистенция на Анте Томич подпалиха искрата на каталунците, които стопиха пасива си до 6 точки, но за повече нямаха време.

Момчетата на Сито Алонсо си тръгват от Франция и с 1 победа, след като преди ден се наложиха над шампиона на Испания Валенсия с 69:63. През следващата седмица (б.а. – на 15 септември) на Барса предстои контрола със Сан Лоренцо, а два дни по-късно и с първия носител на трофея в Шампионската лига Тенерифе.