Балкан не допусна грешка и във втората контрола от предсезонната си подготовка. В Македония бронзовият медалист от Купа България 2017 отказа Блокотехна с 81:73 като гост. В първия двубой ботевградчани надвиха същия съперник с 87:77.

БАЛКАН СТАРТИРА С ПОБЕДА В КОНТРОЛИТЕ

През първото полувреме момчетата на Небойша Видич стигнаха до аванс от 15 точки след 33:18, но домакините не се предадоха и направиха пълен обрат след почивката, за да поведат с 3 точки. В последната четвърт обаче “зелените” си върнаха инициативата и спечелиха с 81:73.

Eдно от новите попълнения на Балкан Дейвид Хоутън се разписа с 13 точки, 7 борби и 5 откраднати топки. Брандън Фортънбъри го допълни с 12 и 5 асистенции. Румен Василев остави срещу името си 11 точки. Игор Кесар отбеляза 10, а с по 9 точки приключиха Христо Захариев и Девин Брукс.

Антон Казарновски бе най-резултатен за Блокотехна с 20 точки. Синиша Аврамовски остана с 14 точки.

Източник и снимка: Botevgrad.com