Макар че мъжката селекция на Реал Мадрид се сгромоляса срещу Валенсия в елитната ACB лига, такива проблеми нямаше бодрата смяна на “Белия балет”, за която чудеса от година твори българският талант Константин Костадинов. 199-сантиметровото крило завърши първите си 12 месеца в школата на испанския гранд както подобава - по шампионски.

Бургазлията изведе младите “кралe” до шампионската титла в първенството на Испания до 14 г., а освен това заслужи приза за MVP на надпреварата в Камбадос. Константин Костадинов, който през последната седмица бе сред най-добрите за Реал във всичките седем двубоя, избухна с 22 точки при успеха на тима си над Ховентут във финала с 80:72.

Родната гордост в школата на 33-кратния първенец на Испания допълни сметката си с 13 борби, което му донесе дабъл-дабъл. Освен това младокът се отчете с 2 асистенции и 3 откраднати топки, като оформи коефициент 32. При стрелбата си Константин Костадинов бе 6/8 от средно разстояние, 3/9 от тройката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

14-годишният ни баскетболист, чиито умения в страната сравняват с тези на словенската фурия Лука Дончич, и съотборниците му приключват турнира със 7 поредни победи или общо 10 (б.а. – включително и още три от зоналния турнир, който спечелиха преди месец).

Константин Костадинов заслужи и втората си награда за Най-полезен играч през сезона след като през февруари стана MVP на финалите в турнира за Купата по минибаскетбол. Тогава Реал Мадрид също спечели, а награждаването се проведе пред 15 000 зрители във Витория, по време на мъжката купа.

За младока предстои кратка почивка, а след това той ще се присъедини към лагера на националния ни отбор за кадети до 16 години, който ще се подготвя за европейското, Дивизия Б в София през август.