Какво се случи: Рилски спортист триумфира в серията за бронзовите медали в НБЛ Виваком през 2016/2017. В зала “Христо Борисов” във Варна тимът на Людмил Хаджисотиров се наложи над Черно море с 94:62 като гост, за да затвори серията с 2-0 победи. Това е третият комплект отличия за самоковци от тази сплав в мъжкия ни елит след тези от 2013 г. и 2016 г. и единственият през този сезон след като в турнира за Купата на България Рилецо отпадна на 1/4-финалите.

Най-добри: Eван Бруинсма бе много полезен за победителите с дабъл-дабъл – 27 точки и 10 борби. Денислав Вутев се включи силно от пейката с 24 и 6 борби. Йордан Бозов добави 17 точки.

Венелин Христов бе най-резултатен за Черно море с 12 точки и 8 борби. Никола Джурич остана с 10.

Повратна точка: След няколко размени на водачеството в първата четвърт, самоковци стигнаха до 22:18 чрез Еван Бруинсма и Ди Джей Шелтън. Варненци обаче не се предадоха и намалиха пасива си до точка чрез Станислав Цонков и Венелин Христов, но дуото Йордан Бозов и Денислав Вутев комбинира 13 точки и изведе Рилецо до 43:33 на голямата почивка. След паузата пък гостите стигнаха до аванс от 32 точки, които се оказаха достатъчни за крайното 94:62.

И още: В игра за варненци за първи път в плейофите влезе центърът Мърджан Мъркович, който лекува контузия през последния месец. Сърбинът приключи с 8 точки, 1 борба и 1 асистенция за 8 минути на паркета.