Какво случи: Рилски спортист стартира с убедителна победа серията за бронзовите медали в НБЛ Виваком. В своята “Арена Самоков” момчетата на Людмил Хаджисотиров се наложиха над Черно море със 102:82, за да поведат с 1-0 и ще пътуват по-спокойни за морската ни столица.

Най-добри: Ди Джей Шелтън избухна с дабъл-дабъл от 31 точки и 11 борби за Рилецо. Еван Бруинсма добави 16, 9 борби и 5 асистенции. Йордан Бозов се отчете с 14 точки. Николай Стоянов завърши с 12, а Самуел Франсис отбеляза 10 точки.

Никола Джурич бе най-резултатен за Черно море с 28 точки. Филип Дедиер реализира 17. Деян Карамфилов също стигна до двойните показатели – 11 точки и 13 асистенции.

Повратна точка: След равностойни първи 10 минути и 19:19 на таблото, варненци дръпнаха с 33:27 чрез Никола Джурич и Деян Карамфилов. Силно включване на Самуел Франсис от пейката, в добавка към добрата игра на Ди Джей Шелтън и Николай Стоянов обърнаха нещата в полза на Рилецо за 45:43 след 20 минути. След почивката самоковци продължиха устрема си и увеличиха преднината си до 12 точки в края на третия период за 79:67. През последната четвърт домакините не допуснаха изненада, като дори стигнаха до аванс от 20 точки, които се оказаха достатъчни за крайното 102:82.

Какво предстои: В серията се играе до две победи от три мача. Двубой №2 между двата отбора е на 24 май от 18.30 ч. в зала “Христо Борисов”.