Националът на България Дий Бост и неговият Монако ще се борят за трофея в първото издание на баскетболната Шампионска лига. Късно снощи американецът с български паспорт и съотборниците му победиха за втори път в 1/4-финалите италианския Динамо Сардиния след 59:53. Гардът, който носи екипа на представителния ни тим в евроквалификациите през миналата есен, реализира 11 точки и направи 5 асистенции за французите.

Останалите отбори, които ще спорят за златото в най-новия турнир на ФИБА през този сезон са турският Банвит, испанският Тенерифе и италианският Венеция. Победителят ще бъде определен във формат “Финална четворка”, като полуфиналите ще се проведат на 28 април, а мачът за третото място и финалът ще се играят на 30 април.

Резултати от 1/4-финалите в Шампионската лига:

Лудвинсбург – Банвит – 53:59 (общ резултат от двата мача - 145:146)

Динамо Сардиния – Монако – 76:79 (общ резултат от двата мача – 138:152)

Тенерифе – АСВЕЛ – 61:51 (общ резултат от двата мача – 123:113)

Венеция – Пинар Кършияка – 74:66 (общ резултат от двата мача – 145:140)

В следващите няколко дни от ФИБА ще изберат кой от четирите тима да бъде домакин на Файнъл Фор в Шампионската лига. Жребият за последната фаза в надпреварата ще се проведе след седмица в града, който ще приеме финалите.