Още по темата

Какво се случи: България ще има представител във финала на женската Адриатическа лига и неговото име е Берое. Дамите от Стара Загора ще бранят честта на страната ни срещу словенския Целе утре (19 март) от 18.00 ч. в битка за трофея, след като днес надиграха домакина на Финалната четворка, Будучност, с 66:64. Другият роден представител в Топ 4, Монтана 2003, по-рано днес загуби на полуфинал.

Най-добри: Моник Рийд днес носеше своите на гръб и завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби, към които добави 5 асистенции и 4 откраднати топки. Милена Томова бе другата героиня на старозагорки с 14 точки.

Повратна точка: Домакините поведоха с 11 точки още във встъпителните минути на срещата, но заралийки усяха да се задържат в срещата и не допуснаха съперникът да се откъсне. До голямата почивка селекцията на Татяна Гатева дори закратко поднесе обрат, но на полувремето резултатът все още бе в полза на първенеца в надпреварата от предходния сезон - 41:38.

Единствената, която държеше Берое в мача и след завръщане от съблекалните, бе Моник Рийд, която до средата на третата четвърт вече бе навъртяла 22 точки. Именно тя оформи и 48:48 на таблото 2:58 минути преди третият период да изтече. Ключово включване на Милена Томова и 6 поредни нейни точки в заключителните 5 минути пък пратиха старозагорки на финал.