Още по темата

След турнира за купата при мъжете, дойде време и трофеят при жените да бъде разигран. Днес (4 март) и утре (5 март) зала “Дружба” в Хасково ще бъде домакин на Финалната четворка в надпреварата. За първи път в историята си Хасково 2012 ще приеме финалите при дамите.

Освен тимът на Елена Станкова, за купата при дамите ще се борят още миналогодишният носител на трофея Монтана 2003, финалистът от последното издание Берое и завърналият се след едногодишна пауза Нефтохимик 2010. Хасковлийки ще излязат срещу отбора на Таня Гатева във втория 1/2-финал, който ще се играе днес от 18.30 ч. Първи на паркета зрителите ще видят шампионът на страната и селекцията на Иван Лепичев, като срещата ще започне в 16.00 ч.

Преди да се потопим в надлъгването в Хасково, BBALL.BG Ви припомня всички носители на Купата на България при жените и техните треньори. Ето и кои са те:

Година – Отбор - Треньор:

2016 г - Монтана  - Стефан Михайлов

2015 г. - Нефтохимик - Дечо Коешинов

2014 г. – Монтана  - Николай Боруков

2013 г. - Дунав 8806 - Георги Божков

2012 г-  Дунав 8806 - Георги Божков

2011 г. - Дунав 8806 - Георги Божков

2010 г. - Дунав Еконт – Георги Божков

2009 г . - Монтана - Славко Димитров

2008 г. - Нефтохимик - Петко Маринов

2007 г – ЦСКА - Георги Божков

2006 г. - Нефтохимик - Петко Маринов

2005 г – Нефтохимик - Петко Маринов

2004 г. – Нефтохимик - Славко Димитров

2003 г – Славия - Георги Божков

2002 г - Академик ТЕСТ Пловдив - Леонид Ячменов

2001 г. - Славия - Георги Божков

2000 г – Монтана - Иван Лепичев

1999 г. – Нефтохимик - Бойчо Брънзов

1998 г. - Монтана -  Славко Димитров

1997 г. - Марица - Николай Боруков

1996 г. - Марица - Тодор Ненов

1995 г. - Монтана Славко Димитров

1994 г. - Септември - Елена Кафалиева

1993 г. - Кремиковци - Станислав Бояджиев

1992 г. - Кремиковци - Марин Николов

1991 г. - Левски Спартак - Иван Коконов

1990 г. - Миньор - Георги Чомаков

1989 г. - Левски Спартак - Нейчо Нейчев

1988 г. - Миньор - Георги Чомаков

1987 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1986 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1985 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1984 г. - Славия - Асен Джонджуров

1983 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1982 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1981 г. - Миньор - Любо Борисов

1980 г. - Левски Спартак - Станислав Бояджиев

1979 г. - Миньор - Георги Чомаков

1978 г. - Миньор - Георги Чомаков

1977 г. - Левски Спартак - Иван Топалов

1976 г. - Левски Спартак - Иван Топалов

1975 г. - Академик София - Кирил Семов

1974 г. - Левски Спартак - Иван Цончев

1973 г. - Академик София - Кирил Семов

1972 г. - Левски Спартак Иван Цончев

1971 г. – ЖСК Славия - Иван Коконов

1970 г. - ЖСК Славия - Иван Коконов

1969 г. - Левски Спартак - Иван Цончев

1968 г. - Локомотив София - Иван Коконов

1967 г. - Академик София Любомир Панов

1966 г. - Славия - Димитър Митев

1965 г. - Локомотив София Петър Симанов

1964 г. - Пловдив - Йордан Делев

1963 г. - ВИФ - Драгомир Кирков

1962 г. - ВИФ - Веселин Темков

1960 г. - Академик София - Любомир Дървов

1957 г. - Академик София - Цветан Желязков

1956 г. - Славия - Димитър Митев

1955 г. - Славия - Димитър Митев

1954 г. - Локомотив София - Петър Симанов

1953 г. - Славия - Димитър Митев

1952 г. - Славия - Димитър Митев

1951 г. - Локомотив София - Данаил Мурдеров