Голдън Стейт и Кливланд ще се изправят един срещу друг в спор за златото в НБА за втора поредна година. Първият сблъсък между двата отбора ще се състои утре сутрин (б.а. 3 юни) в 4.00 ч. българско време в “Оракъл Арена” в Оукланд заради домакинското предимство в серията на Уориърс.

През 2014/2015 “воините” побеждават съперника си с 4-2 победи във финалите и вдигат трофея след 40-годишна пауза. По този повод BBALL.BG реши да ви припомни най-важното от мач №1 от битката за титлата В НБА през миналия сезон.

Датата е 4 юни 2015 г., а мястото – “Оракъл Арена” с повече от 19 500 зрители. Кавалиърс излизат на паркета без Кевин Лав, който лекува травма в рамото, но предвкусват първата си победа във финали в лигата след като повеждат с 91:85 в средата на последната четвърт. Стеф Къри и компания обаче не се предават и минута преди сирената обръщат до 98:96. Следват два успешни наказателни удара на Тимофей Мозгов за 98:98, а в последната атака Леброн Джеймс (б.а. завършил двубоя с общо 44 точки) не успява да порази целта и праща мача в продължение.

В допълнителното време Уориърс прекършват съперника със серия от 8-0, дело на Стеф Къри, Андре Игуодала и Харисън Барнс. Освен загубата със 100:108, Кливланд трябва да преглътне и контузията в лявото коляно на Кайри Ървинг, който се сблъсква с Клей Томпсън и напуска паркета в началото на продължението. Травмата оставя гарда извън терена до края на финалната серия в НБА.

Ще се повтори ли сценарият отпреди година в мач №1 за титлата или Кавалиърс ще отварят нова страница в историята?! Нищо не е сигурно, когато на терена са Леброн Джеймс и Стеф Къри. Отговорът след около 24 часа.