Левски достигна до първа победа във Втората тройка на държавното ни първенство за жени. В зала “Универсиада” тимът на Таня Гатева се наложи над НСА с 83:71 в мач от 3 кръг в този етап на шампионата. Левски има в актива общо 4 победи и 12 загуби през 2015/2016, а НСА е с баланс от 1-14.

Гергана Иванова завърши с 20 точки и 6 асистенции за Левски. Антония Филипова и Петя Бояджиева добавиха по 15. Стефани Пендова се отчете с 14 точки.

Мария Цанкова бе много полезна за НСА и записа дабъл-дабъл – 21 точки и 15 борби. Мария Светославова наниза 19. Мирена Денчева също стигна до двойните показатели – 17 точки и 13 борби.

“Сините” достигнаха до аванс от 14 точки през първото полувреме след успешни акции на Гергана Иванова, Стефани Пендова и Петя Бояджиева. Постепенно обаче НСА заздрави защитата и дори стигна до равенство през третия период за 52:52 след кош на Мария Цанкова. В началото на последната четвърт Левски направи серия от 12-0, което бе достатъчнo за крайното 83:71.

На 20 март НСА приема Септември, а Левски почива.