Монтана завърши по най-добрия начин първата фаза в женското ни първенство. Пред своите фенове отборът на Стефан Михайлов се наложи над НСА с 96:40 в мач от 14 кръг в шампионата при дамите. Монтана е с 11 победи и 3 загуби и заема второ място във временното класиране, докато столичанки са с баланс от 0-14 и са на последната осма позиция.

Моник Рийд се отчете с 21 точки и 8 борби за Монтана. Даниела Петева добави 13 и 5 борби. Габриела Николова и Анна Соколан нанизаха по 12 точки.

Силвия Колева бе най-резултатна за НСА с 8 точки и 4 борби. Петя Серафимова остана със 7 и 5 борби.

Монтана взе нещата в свои ръце още в началото и след 20 минути игра излезе напред с 28 точки – 48:20. Домакините решиха всичко още в края на третата четвърт, като лимитираха съперника до едва 9 и накрая спечелиха с убедителното 96:40.