Какво се случи: София Суперсоникс победиха Брикс с 68:60 във втория мач от серията и пратиха полуфинала на Националната аматьорска лига по баскетбол в решителен трети мач след равенство за 1-1.

Повратни моменти: "Свръхзвуковите" бяха в ролята на догонващи в по-голямата част на двубоя, но силен четвърти период наклони везните в тяхна посока. Последното изоставане на Суперсоникс бе при оставащи 9:32 минути до сирената, когато кош на Хрисимир Димитров обърна окончателно при 44:43.

Най-добрите: Георги Георгиев бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Мартин Софрониев и Хриси Димитров отбелязаха по 15, като бившият лидер на Спартак Плевен и Левски овладя и 16 борби.

Какво предстои: Победителят в третия мач ще срещне на финал Олд Таймърс, които се класираха в последния етап след победа, а след това и служебна загуба на НСА за 2-0 в серията.