Какво се случи: Найки - Олд Старс 22 се очертава една от най-интересните двойки в задаващите се 1/8-финали в НАЛБ. Найки спечели серията срещу Вълците с 2-0 победи и премина във 2 кръг на плейофите. Тимът обърна втората среща с крайното 83:62. Първият мач миналата седмица приключи 113:68.

Повратни моменти: Първата четвърт бе равна 17:17, Вълците се прибраха в съблекалнята с аванс от 3 точки след успех във втората с 21:18. След подновяване на играта третият период отиде при Найки, също с 3 точки напред след 30 минути игра - 17:14, за да дойдат решителните последни 10 минути. В тях Найки просто нямаше милост и отнесе съперника с 31:10.

Най-добрите: Атанас Даракчиев бе във вихъра си с 24 точки и 15 борби. Много полезен за победителите бе и Александър Овчаров с 15 точки и 7/9 (78%) в атака. Още един дабъл-дабъл бе записан на сметката на Найки - Методи Александров вкара 11 точки и овладя 17 борби. За Вълците Станислав Петров също постави името си при достигналите двойни показатели по точки и овладени топки, съответно с 31 точки и 11 борби.

Любопитно: Найки - Олд Старс 22 - този 1/8-финален сблъсък наистина изглежда непредсказуем.