Какво се случи: Калоян Иванов и Трабзонспор си осигуриха място във Финалната четворка в Еврочалъндж. Българинът и отборът му се наложиха над Автодор със 100:73 като гости във втори мач от 1/4-финалите в третия по сила турнир на Стария континент. Турският тим спечели серията с 2-0 победи и продължава в следващата фаза на надпреварата.

Повратни моменти: Гостите взеха инициативата още от самото начало и след серия от 8-0 излязоха напред с 48:21 след 20 минути игра. След паузата Автодор отговори с 13 безответни точки, за да намали пасива си до 61:88. До края обаче Иванов и Трабзонспор не допуснаха обрат и стигнаха до успеха.

Най-добрите: 205-сантиметровото тежко крило остави срещу името си 9 точки, 2 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки и 1 чадър за общо 21 минути на паркета. При стрелбата си варненецът бе 1/4 за две точки и 7/9 от линията за изпълнение на наказателни удари. От неговите колеги Демаркъс Бост бе най-резултатен със 17 точки.

Какво предстои: Финалната четворка в Еврочалъндж ще се проведе между 24 и 26 април. Френският Нантер също си осигури място в следващата фаза на турнира. Съперник на Трабзонспор на полуфиналите ще бъде победителят от двойката Ровинари – Льо Ман.