Какво се случи: Калоян Иванов и Трабзонспор започнаха ударно третата фаза в Еврочалъндж. Пред своите фенове българинът и отборът му се наложиха над руския Автодор Саратов с 94:88 в първи мач от 1/4-финалите в третия по сила турнир на Стария континент. Турският тим поведе в серията с 1-0. В тoзи етап се играе до 2 победи от 3 двубоя.

Повратни моменти: Иванов и колегите му владееха инициативата през по-голямата част на срещата, но през последния период гостите намалиха пасива си до 72:73. Трабзонспор отговори със серия от 8-0, но руснаците нанизаха тройка чрез Вздикхалин. Домакините сложиха край на спора с 6 безответни точки за крайното 94:88.

Най-добрите: 205-сантиметровото тежко крило остави срещу името си в статистиката 6 точки, 5 борби и 1 асистенция за общо 12 минути на паркета. Варненецът бе стопроцентов при стрелбата си от далечна дистанция – 2/2. От неговите съотборници Новица Величкович бе най-резултатен с 25 точки и 6 борби.

Любопитно: Мачът бе по-специален за Калоян Иванов, който носи екипа на Автодор Саратов през 2004/2005. Междувременно Трабзонспор постави на сметката си дванадесети успех в последните си 13 мача в Еврочалъндж и все още не познава вкуса на поражението у дома през настоящия сезон в надпреварата.

Какво предстои: На 12 март Иванов и Трабзонспор гостуват на Автодор Саратов и при победа ще си осигурят място във Финалната четворка в Еврочалъндж.