Още по темата

Шампионът Левски постигна победа в последната си контрола от предсезонната подготовка. В зала "Универсиада" столичани се справиха със съпротивата на Ямбол с 83:82. На 3 октомври "сините" гостуват на Цървена звезда в първия си мач от Адриатическата лига.

Националът Павлин Иванов наказа бившия си тим с 21 точки. Станимир Маринов добави 14 точки и 4 борби. Центърът Милян Пупович се отчете с 13 точки, 9 борби и 6 асистенции. Димитър Димитров реализира 12 точки и овладя 7 борби. Павел Иванов отбеляза 11 точки.

Американецът Тайлър Лейсър бе много полезен за Ямбол и завърши с дабъл-дабъл - 26 точки и 10 асистенции. Костадин Маршавелски също стигна до двойните показатели - 20 точки и 10 борби. Тони Бърнас остана с 13 точки и 9 борби.

Двата тима се хвърлиха в жестока битка още от самото начало, като на почивката Левски взе минимален аванс от 2 точки - 40:38. След паузата ямболии отговориха подобаващо и обърнаха нещата в своя полза за 60:57 след 30 минути игра. През последната четвърт гостите не се предадоха, но Димитров и Симеонов не сбъркаха от фаула секунди преди сирената и оставиха успеха в София.