Още по темата

Шампионът и носител на Купата на България Левски даде старт на контролите от предсезонната си подготовка. В зала “Универсиада” “сините” се наложиха над Питещ със 76:72 след продължение в първата си проверка. Вчера в Самоков румънският тим измъкна победа от Рилски спортист с 91:90.

За успеха на Левски Павел Иванов реализира 14 точки. При дебюта си за “сините” националът Павлин Иванов и сърбинът Милян Пупович се отчетоха с по 10 точки, като вторият грабна и 10 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Първи минути за столичани изигра и македонският национал Стоян Гюроски, който завърши с 3 точки и 1 борба.

В този мач Левски бе воден от помощника на Константин Папазов - Тони Дечев. Наставникът на "сините" в момента е ангажиран с участието си във "ВИП Брадър".

В днешната проверка не игра Брандън Хийт, но той все пак седна на пейката на Левски, за да подкрепи колегите си. Американецът пристигна в София преди около два дни и все още има нужда от малко време за адаптация.

Сърбинът Марко Сутало бе най-резултатен за Питещ с 21 точки. Кристофър Фейбър добави 14 точки.

Първото полувреме премина под диктовката на гостите, които си осигуриха аванс от 12 точки на почивката – 45:33. След паузата обаче столичани увеличиха оборотите и намалиха пасива си до 55:56. През последната четвърт играта бе равностойна, а до края й двата тима не излъчиха победител и пратиха мача в продължение след 68:68.

В допълнително време “сините” запазиха концентрация и стигнаха до крайния успех със 76:72.

На 19 септември Левски ще играе контрола с Константин (Ниш) в София. Три дни по-късно столичани ще премерят сили и с македонски отбор.